1

Önemli Tarihler

20 Kasım Kongre başlangıç tarihi

Duyurular

ValorTv.net üzerinden canlı yayınlanacaktır.


ANA SPONSOR

ALTIN SPONSOR

GÜMÜŞ SPONSOR


BİLİMSEL PROGRAM

20 Kasım 2020, Cuma
16:00-17:00 Açılış Oturumu
Oturum Başkanları: Mehmet Ali Ergün, Haluk Akın
16:00-16:50 Keynote Lecture: “Targeted therapy in patients with PIK3CA-related overgrowth syndrome” - Guillaume Canaud
16:50-17:00 Tartışma
17:00-17:10 Ara
17:10-19:25 Açılış Oturumu 2
Oturum Başkanları: Hülya Kayserili, Oya Uyguner
17:10-17:50 “Genetics of Microcephaly” - Grazia Mancini
17:50-18:30 “Mosaicism:some unexpected presentations and implications for genetic testing” - Andrew Wilkie
18:30-19:10 “Dysmorphic disorders of histone methylation” - Siddharth Banka
19:10-19:25 Tartışma
20:00-21:25 Bildiri Oturumu 1
Oturum Başkanları: Sevcan Bozdoğan, Ebru Marzioğlu Özdemir
  SB01, SB02, SB03, SB04, SB05, SB06, SB07, SB08, SB09, SB10, SB11, SB12
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
21:25-21:35 Ara
21:35-23:15 Bildiri Oturumu 2
Oturum Başkanları: Kadri Karaer, Alper Gezdirici
  SB13, SB14, SB15, SB16, SB17, SB18, SB19, SB20, SB21, SB22, SB23, SB24, SB25, SB26
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
   
21 Kasım 2020, Cumartesi
07:50-09:00 SALON 1 | Bildiri Oturumu 3
Oturum Başkanları: Ayça Aykut,
Esra Aslan Ateş
07:50-09:10 SALON 2 | Bildiri Oturumu 4
Oturum Başkanları: Burak Durmaz, Özlem Sezer
07:50-09:00 SALON 3 | Bildiri Oturumu 5
Oturum Başkanları: Oğuz Çilingir, Evren Gümüş
  SB27, SB28, SB29, SB30, SB31, SB32, SB33, SB34, SB35, SB36
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
  SB37, SB38, SB39, SB40, SB41, SB42, SB43, SB44, SB46, SB47, SB48
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
SB49, SB50, SB51, SB52, SB53, SB54, SB55, SB56, SB57
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
09:00-09:10 Ara
09:10-10:55 Nadiropatiler
Oturum Başkanları: Mehmet Alikaşifoğlu, Gözde Yeşil
09:10-09:40 “Ribozomopatiler” - Arda Çetinkaya
09:40-10:10 “Nörokardiyolojik kanalopatiler” - Ayşe Evrim Bayrak
10:10-10:40 "Novel mechanisms underlying accelerated-ageing phenotypes" - Bernd Wollnik
10:40-10:55 Tartışma
10:55-11:05 Ara
11:05-12:50 Nadir Hastalıklar; Tanıdan Tedaviye
Oturum Başkanları: Ferda Perçin, Munis Dündar
11:05-11:35 “İskelet displazilerinde yeni tedaviler” - Kadri Karaer
11:35-12:05 “Metabolik hastalıklarda yeni tedaviler” - Serap Sivri
12:05-12:35 “Nadir hastalıklarda omics yaklaşımları” - Süreyya Özcan Kabasakal
12:35-12:50 Tartışma
12:50-13:20 Ara
13:20-13:50 NOVARTIS | Uydu Sempozyumu
  "AML' de FLT3 Mutasyonlarının Önemi" - Taha Bahsi, Tuğçe Nur Yiğenoğlu
13:50-14:00 Ara
14:00-14:20 PAIREND | Uydu Sempozyumu
  Moderatör: Şehime G. Temel
"Klinik Karar Destek Sistemi Olarak NGS Cloud" - Zafer Yüksel, Elif Esen
14:20-14:30 Ara
14:30-16:15 Kanserde Bireyselleştirilmiş Tıp
Oturum Başkanları: Feride İffet Şahin, Uğur Özbek
14:30-15:00 “Kolorektal kanser cerrahisinde genetik testlerin etkinliği” - Sezai Leventoğlu
15:00-15:30 “Ülkemizde hedefe yönelik tedavi uygulamalarında genetik testlerin etkinliği” - Saadettin Kılıçkap
15:30-16:00 “Leveraging the intersection of germline and somatic genomics to identify cancer predisposition" - Jeffrey Weitzel
16:00-16:15 Tartışma
16:15-16:25 Ara
16:25-16:45 QIAGEN | Uydu Sempozyumu
Moderatör: Ahmet Cevdet Ceylan
“Rapid prioritization of disease causing mutations and subsequent actionability for hereditary and somatic NGS samples.”
Rupert Yip
16:45-16:55 Ara
16:55-18:40 Hematolojik Malignitelerde Moleküler Biyobelirteçler
Oturum Başkanları: Beyhan Durak Aras, Müge Sayitoğlu
16:55-17:25 “MDS de moleküler yaklaşım” - Mustafa Çetiner
17:25-17:55 “Myelom Biyolojisi” - Güner Hayri Özsan
17:55-18:25 “MRD” - Şule Ünal Cangül
18:25-18:40 Tartışma
18:40-18:50 Ara
18:50-20:15 RNA Dünyası
Oturum Başkanları: Cavidan Nur Semerci, Gülay Güleç Ceylan
18:50-19:20 “tRNA Metabolizması ve Nörogelişimsel Bozukluklar” - Ashleigh E. Schaffer
19:20-20:05 “A deep learning method for single-cell RNA Seq data harmonization and expression style transfer”
- Nikolay Russkikh, Dmitry Shtokalo, Denis Antonets
20:05-20:15 Tartışma
20:15-20:25 Ara
20:25-21:45 SALON 1 | Bildiri Oturumu 6
Oturum Başkanları: Altuğ Koç,
Özge Özer Kaya
20:25-21:45 SALON 2 | Bildiri Oturumu 7
Oturum Başkanları: Özge Özalp, Akif Ayaz
20:25-21:45 SALON 3 | Bildiri Oturumu 8
Oturum Başkanları: Nüket Yürür Kutlay, Şule Altıner
  SB59, SB60, SB61, SB62, SB63, SB64, SB65, SB66, SB67, SB68
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
SB45, SB69, SB70, SB71, SB72, SB73, SB74, SB75, SB76, SB77, SB78, SB79
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
  SB80, SB81, SB82, SB83, SB84, SB85, SB86, SB87, SB88, SB89, SB90, SB101
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
   
22 Kasım 2020, Pazar
07:50-09:00 Bildiri Oturumu 9
Oturum Başkanları: Esra Tuğ, Abdullatif Bakır
  SB91, SB92, SB93, SB94, SB95, SB96, SB97, SB98, SB99, SB100
Bildiri detaylarını görmek için tıklayınız.
09:00-09:10 Ara
09:10-11:15 Üreme Genetiği
Oturum Başkanları: Seher Başaran, Meral Yirmibeş Karaoğuz, Birsen Karaman
09:10-09:30 “Kadın İnfertilitesi genetiği ve Prematür Ovaryan Yetmezlik” - Hatice Ilgın Ruhi
09:30-09:50 “Preimplantasyon Genetik Tanıda Güncel Gelişmeler” - Volkan Baltacı
09:50-10:10 “Erkek İnfertilitesi ve Azospermik Hasta Yönetimi” - Kaan Aydos
10:10-10:30 “Kadın Doğumcu gözüyle PGT Ütopya mı? Gerekli mi?” - Bülent Berker
10:30-10:50 “PGT öncesi taşıyıcı taraması” - Evrim Ünsal
10:50-11:15 Tartışma
11:15-11:25 Ara
11:25-13:20 Onkogenetikte Gelecek
Oturum Başkanları: Ajlan Tükün, Kanay Yararbaş
11.25:11:50 “Kanserde proteomiks uygulamaları“ - Neşe Ünver
11:50-12:15 “Kanserde translasyonel genomiks” - Cengiz Yakıcıer
12:15-12:40 “Kanserde sentetik gen devrelerinin gelişmiş teranostik uygulamaları" - Urartu Özgür Şafak Şeker
12:40-13:05 “Klinisyen gözüyle onko-teranostik yaklaşımda genetik" - Umut Demirci
13:05-13:20 Tartışma
13:20-13:40 Ara
13:40-14:05 ROCHE | Uydu Sempozyumu
  "Hedefe yönelik tedavilerde onkogenetik yaklaşım" - Ömür Berna Çakmak Öksüzoğlu, Taha Bahsi
14:05-14:25 ROCHE | Uydu Sempozyumu
Moderatör: Altuğ Koç
  "The value of genomic profiling in precision oncology : Sample in & Result out" - Carlo Messina
14:25-14:35 Ara
14:35-16:55 Kompleks Hastalıklar
Oturum Başkanları: Sevilhan Artan, Nüket Yürür Kutlay
14:35-15:05 “Koroner Kalp Hastalıklar Genetiği” - Lale Tokgözoğlu
15:05-15:35 “Nörodejeneratif Hastalıklar Genetiği; Alzheimer ve Frontotemporal Demans” - Demet Özbabalık Adapınar
15:35-16:05 “Tip 1 ve Tip 2 Diyabetin Epidemiyolojik Özellikleri” - İlhan Satman
16:05-16:35 “Multifaktoriyel hastalıklara Multiomiks yaklaşım” - Mehmet Alikaşifoğlu
16:35-16:55 Tartışma
16:55-17:05 Ara
17:05-18:50 Genetik Tabanlı Tarama Testleri
Oturum Başkanları: Yusuf Tunca, Zerrin Çelik
17:05-17:35 “Türkiye’de Tarama Testleri” - Haluk Akın
17:35-18:05 “Germline Kanser Yatkınlıkta Kaskat Taramanın Klinik Tanıdaki Gücü “ - Ayça Aykut
18:05-18:35 “Genetik Taramada etik sorunlar?” - Nesrin Çobanoğlu
18:35-18:50 Tartışma
18:50-19:00 Ara
19:00-19:40 Ödül Töreni ve Kapanış